okulary z antyrefleksem

Okulary są niezbędnym atrybutem coraz większej części naszego społeczeństwa. Ciągłe korzystanie z komputerów, smartfonów i tabletów przeplatane oglądaniem telewizora i brakiem czasu na relaks sprawia, że coraz więcej coraz młodszych osób ma problemy ze wzrokiem. Czy konieczność noszenia okularów zawsze wiąże się z utrudnieniami w życiu codziennym? Jakie okulary wybrać, by używało się ich wygodnie? Dlaczego warto wybrać okulary z antyrefleksem? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Czym są okulary z antyrefleksem?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną różnią się od tradycyjnych specjalną konstrukcją - mają nałożone nawet kilkanaście warstw o rożnych właściwościach (w tym warstwę hydrofobową, oleofobową i antystatyczną).

Jakie właściwości i zadania ma każda z warstw?

Głównym zadaniem powłoki oleofobowej jest zapobieganie osadzaniu sie zanieczyszczeń stałych i ciekłych. Większość substancji, które są postrzegane przez użytkownika okularów jako brud to substancje tłuste (na przykład olej, tłusty smar i inne). Powłoka oleofobowa ma specjalną strukturę, która zapobiega przywieraniu substancji tłustych i dzięki temu ułatwia czyszczenie okularów.

Powłoka hydrofobowa posiada strukturę, ktora zapobiega osadzaniu sie wody na okularach. Dzięki zastosowaniu takiej powłoki, okulary zdecydowanie trudniej parują, a usuwanie pary z nich jest prostsze i łatwiejsze.

Powłoka odbijająca światło to najważniejsza część powłoki antyrefleksyjnej. Dzięki specjalnej strukturze, światło padające na powierzchnię okularów ulega rozproszeniu, co zapobiega oślepieniu. Powłoka antyrefleksyjna dodatkowo sprawia, że wzrok się mniej męczy podczas długotrwałej pracy przy komputerze czy długotrwałego oglądania telewizji.

Każde okulary antyrefleksyjne są dodatkowo pokryte warstwą lakieru utwardzającego i zabezpieczającego przed zniszczeniem i zarysowaniami. Dzięki temu powierzchnia okularów jest zdecydowanie bardziej gładka. To w dużym stopniu wpływa na przejrzystość szkieł, która w przypadku okularów z antyrefleksem wynosi nawet 99%.

Dlaczego warto wybrać okulary z antyrefleksem?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną to nowoczesne rozwiązanie, w które warto zainwestować przede wszystkim z myślą o własnej wygodzie. Wysokiej jakości szkła antyrefleksyjne sprawiają, że wzrok męczy się zdecydowanie wolnej. Dzięki temu, że oczy "mają lżej" można pracować bardziej wydajnie. Ponadto mniej obciążone oczy wolniej się się psują, czyli wada, którą mają korygować okulary postępuje zdecydowanie wolnej.

Czy okulary z antyrefleksem są przeznaczone wyłącznie dla osób pracujących przy komputerze?

Praca przy komputerze to jedno z najważniejszych wskazań do zastosowania okularów antyrefleksyjnych. Ekran komputera jest bardzo jasnym elementem przestrzeni. Duża ilość światła emitowana przez ekran obciąża wzrok i męczy oczy, dlatego powinno się stosować okulary antyrefleksyjne. Nie oznacza to, że szkła antyrefleksyjne są przeznaczone wyłącznie dla osób pracujących przy komputerze lub nałogowo oglądających telewizję. Okulary tego typu nadają się dla każdego, ponieważ poprawiają komfort widzenia w wielu codziennych sytuacjach.

Okulary antyrefleksyjne różnią się między sobą kolorami - dlaczego?

Spoglądając na osobę, która nosi okulary z powłoką antyrefleksyjną można dostrzec, że odbijające się od nich światło mieni się różnymi kolorami. Kolory odbijanego świtała nie świadczą o właściwościach powłoki antyrefleksyjnej. One zależą wyłącznie od rodzaju użytych do wykonania powłoki substancji.

Czy opłaca się nosić okulary ze szkłami antyrefleksyjnymi?

Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna - oczywiście, że tak. Szkła antyrefleksyjne poprawiają komfort widzenia nie tylko podczas pracy przy komputerze czy przy oglądaniu telewizji, ale i w innych sytuacjach, które można spotkać na co dzień. Stosowanie wysokiej jakości szkieł pozwala też na spowolnienie postępowania niektórych wad wzroku. Chociaż szkła antyrefleksyjne są nieco droższe od tradycyjnych, warto w nie zainwestować.

 

Pozostałe aktualności

  • 1
  • 2
Prev Next
Scappa Eyewear by Joanna Krupa już w naszych salonach!

Scappa Eyewear by Joanna Krupa już w nas…

W naszych salonach optycznych znajdziesz nowoczesne, designerskie okulary od samej Joanny Krupy! Scappa Eyewear zrewolucjonizuje rynek! Zapraszamy!

14-03-2019 Hits:12987 Aktualności

Okulary na 20 - lecie marki TMA w ofercie naszego salonu!

Okulary na 20 - lecie marki TMA w oferci…

Nowa seria okularów marki TMA na 20 - lecie istnienia firmy. Zapraszamy do naszego salonu optycznego!

06-03-2019 Hits:6811 Aktualności