okulary ray ban

Okulary cieszą się dużą popularnością. Coraz częściej kobiety rezygnują z soczewek na rzecz stylowych oprawek, a niektóre nawet zakładają okulary niezależnie od stanu swojego wzroku, traktując je raczej jako dodatek do stylizacji. Nic w tym dziwnego, bo okulary mogą znacząco zmienić wygląd twarzy i dodać charakteru. Jak wybrać odpowiednie?

Po pierwsze: kolor

Istotną sprawą jest wybór koloru oprawek. Często trudno zdecydować się na odpowiednią barwę, gdyż producenci oferują naprawdę wiele rozwiązań. Oprócz różnorodnej palety barw dostępne są także oprawki z ciekawymi wzorami. O pomoc w wyborze można poprosić optyka czy asystenta sklepowego, który powinien być odpowiednio wykwalifikowany. Profesjonalna porada pozwoli odnaleźć kolor pasujący do typu urody, a także koloru oczu, włosów czy stylu ubierania się. Panie ceniące elegancję i klasyczne rozwiązania zazwyczaj wybierają oprawki czarne, szare czy brązowe. Osoby, które lubią przykuwać wzrok czy podkreślać swój charakter mogą z kolei wybrać oprawki w ciekawych, wyrazistych barwach.

Okulary a kolor włosów

Warto też dobierać oprawy ze względu na typ urody:

- blondynki mogą postawić na odcienie złota czy srebra;

- brunetki świetnie będą wyglądać w zdecydowanych kolorach takich jak niebieski czy czerwony;

- włosy w kolorze rudym świetnie współgrają z barwami miedzianymi i złotymi.

Można też postawić na taki kolor oprawek, który obecnie jest modny, a więc sięgnąć po te w barwie pudrowego różu czy mięty.

Kształt oprawek

Najważniejszy jest jednak nie sam kolor, ale kształt oprawek. Odpowiednio dobrane okulary pozwolą bowiem zachować właściwe proporcje twarzy, a nawet podkreślić największe atuty. Źle dopasowane oprawki uwypuklą natomiast różne wady czy sprawią, że proporcje twarzy zostaną zachwiane. Propozycji ciekawych oprawek jest naprawdę wiele, dlatego warto wiedzieć, jakimi zasadami kierować się podczas wyboru ich kształtu. Niewątpliwie największe szczęście mają osoby o twarzy owalnej, która pasuje praktycznie do każdego rodzaju oprawek. Kobiety o twarzy prostokątnej powinny z kolei wybierać okulary owalne oraz szerokie i prostokątne. W przypadku kwadratowej twarzy najlepiej sprawdzą się natomiast okulary okrągłe czy owalne, a także, ku zaskoczeniu wielu osób, prostokątne.

Kocie oprawki

Jest to kształt niebanalny, oryginalny i modny praktycznie w każdym sezonie. Końcówki zakrzywione ku górze pozwalają wyszczuplić twarz, a także dodać młodzieżowego i zalotnego wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu lekkości. Tego rodzaju oprawki polecane są kobietom, które lubią przykuwać uwagę, a także stawiają na charakterystyczne stylizacje. Oprawki kocie w szczególności pasują do twarzy kwadratowej, ale sprawdzą się także w przypadku osób z twarzą owalną.

Okrągłe oprawki

Okulary w okrągłym kształcie i o stosunkowo małych szkiełkach coraz chętniej noszone są przez dużą grupę osób. Wyglądają profesjonalnie i poważnie, a jednocześnie nie przytłaczają swoją formą. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim u osób dojrzałych, a także u tych, którzy chcą wyglądać profesjonalnie i odpowiednio do swojego wieku czy zajmowanej pozycji.

Cienkie oprawki

Do łask wracają także okulary w formie cienkich drucików wokół szkieł. Tego rodzaju oprawki prezentują się lekko, delikatnie i niewątpliwie także bardzo oryginalnie. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą, by ich okulary rzucały się w oczy. W tym przypadku ani oprawki, ani same szkła nie będą bowiem z daleka dobrze widoczne.

Okulary a charakter

Okulary zazwyczaj służą swoim właścicielom przez kilka lat, dlatego wybierając nowe oprawki, należy z jednej strony brać pod uwagę obowiązujące trendy, ale przede wszystkim dobrać kształt, kolor i styl w taki sposób, by osiągnąć zamierzony efekt. Najlepiej posiadać kilka par okularów, dzięki czemu będzie można szybko zmienić charakter i dopasować oprawki do stroju. Kształt okularów pomaga nadać twarzy odpowiedniego wyrazu – łagodnego czy ostrzejszego. Jeśli chce się wyglądać zwiewnie i eterycznie, najlepiej sięgać po delikatne okulary. Przykuwające wzrok i nieco drapieżne będą z kolei propozycje lekko wygięte do góry. Niektóre oprawki mogą też nadać profesjonalizmu. Jeśli więc zakłada się okulary do pracy, warto pamiętać, że ekstrawaganckie modele to dobry wybór przede wszystkim do wolnych zawodów, natomiast w innych wypadkach lepiej stawiać na oprawy klasyczne i stonowane.

Okulary odpowiednie do pracy nie powinny za bardzo zwracać uwagi, by rozmówca skupiał się na tym, co ma się do powiedzenia, a nie na wyglądzie drugiej osoby. Inaczej jest już w przypadku wystąpień czy zawodów, w których należy się wyróżnić czy zwrócić na siebie uwagę – tutaj można już bardziej poszaleć. Obojętnie jednak, czy postawi się na rozwiązania klasyczne, czy też sięgnie się po okulary ekstrawaganckie, należy zwrócić uwagę na to, jak oprawki komponują się z twarzą. Jednym z podstawowych kryteriów jest to, by górna część oprawki podkreślała łuk brwiowy, podczas gdy pionowa część ma współgrać z kością policzkową.

Pozostałe aktualności

  • 1
  • 2
Prev Next
Scappa Eyewear by Joanna Krupa już w naszych salonach!

Scappa Eyewear by Joanna Krupa już w nas…

W naszych salonach optycznych znajdziesz nowoczesne, designerskie okulary od samej Joanny Krupy! Scappa Eyewear zrewolucjonizuje rynek! Zapraszamy!

14-03-2019 Hits:12987 Aktualności

Okulary na 20 - lecie marki TMA w ofercie naszego salonu!

Okulary na 20 - lecie marki TMA w oferci…

Nowa seria okularów marki TMA na 20 - lecie istnienia firmy. Zapraszamy do naszego salonu optycznego!

06-03-2019 Hits:6811 Aktualności